خانه / فرهنگ اسلامی / انقلاب اسلامی / مهم ترین ابزار توطئه چیست ؟

مهم ترین ابزار توطئه چیست ؟

مهم ترین ابزار توطئه، شبهه افکنی است

از دشمنان امیرالمومنین مدعیانی بودند که ادعای دروغین صلاحیت بر حاکمیت مردم را داشتند که احساس می کردند شایستگی رهبری جامعه اسلامی را دارند و کم کم به خاطر احساس کاذبی که به باور تبدیل شد از ولایت حق خارج شدند و زیر پوست جامعه مخفی شدند.

امروز هم در جامعه اسلامی ما چنین افرادی حضور دارند. مهم ترین ابزار توطئه کردن این افراد علیه امیرالمومنین در جامعه شبهه افکنی می باشد.

بدین صورت که مظلومی واقعی یا دروغین پیدا می کنند و پشت سرش به عنوان خونخواه او می ایستند یا حتی در مواقعی خودشان فردی را می کشند و فریاد وا مظلوما سر می دهند که در فتنه ی ۸۸ نمونه های بسیاری از این توطئه گری را مشاهده کردیم.

راه پیشگیری از فتنه، روشنگری است

حجت الاسلام ارفع خاطرنشان کردند: اثر این شبهه افکنی ها در جامعه این است که جمعیت هایی از مومنان را به هلاکت می رسانند.

جمعی از مومنین ساده لوحی که در زمانه امیرالمومنین و در فتنه ۸۸ فریب می خورند، به خیال اینکه از حق دفاع می کنند با امیرالمومنین و رهبر خود مخالفت می کنند. گناه این افراد فریب خورده به گردن کسانی است که به خاطر توهم شایستگی حکومت، فتنه و شبهه برپا کردند و نسل جوانی را گمراه کردند.

عاقبت، این افراد به آرزو ای خود نخواهند رسید و دنیا و آخرت خود را نابود می کنند. همانطور که سران فتنه در این کشور دنیا و آخرت خود را نابود کردند.

ایشان در پایان صحبت های خود با پاسخ به این سوال که در مقابل این افراد و حوادث چه باید کرد گفتند: در این مواقع باید بصیرت افزایی کنیم.

راه پیشگیری از این جریان خطرناک فقط روشنگری و افشاگری است.اگر کسانی به این طراز از خباثت در حکومت رسیدند، تنها راه آن افشاگری علیه آنهاست.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

خصوصیات امیرالمونین علیه السلام از منظر رهبری

خصوصیات امیرالمونین علیه السلام از منظر رهبری یک دسته از خصوصیّات امیرالمؤمنین، خصوصیّات معنوی و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *