خانه / فرهنگ اسلامی / انقلاب اسلامی / شبیه ترین دوره به روزگار امیرالمومنین علیه السلام

شبیه ترین دوره به روزگار امیرالمومنین علیه السلام

دوران ما شبیه ترین دوره به روزگار امیرالمومنین است

در شانزدهمین جلسه از سلسله نشست های معنوی، معرفتی فعالان فرهنگی حجت الاسلام مهدوی ارفع بیان کردند: بهترین راهبرد پیشبردی امیرالمومنین قبل از اینکه به آستانه ی فتنه ها برسید، این است که تاریخی مشابه امروز و فردا را در مشت داشته باشید تا وقتی حوادث، شواهد فتنه ها را نمایان کرد، سریعاً با گذشته ای که در جلوی چشم است، تطبیق دهید.

تاریخ تکرار می شود

حجت الاسلام مهدوی ارفع با اشاره به این مطلب که دوران ما شبیه ترین دوره به روزگار حکومت حضرت علی علیه السلام می باشد، گفتند: بصیرت اجتماعی ترین ظهور ایمان و انقلابی گری است و برآیند رفتار و منش انقلابی گری در داشتن بصیرت نمود دارد و مومن انقلابی به فردی گفته می شود که علاوه بر ایمان قلبی، در عمل هم انقلابی عمل کند.

در شرایط عادی انقلابی عمل کردن کار سختی نیست. زمانی که صحنه غبار آلود شود و انسان های عادی، ضعیف الایمان و غیر انقلابی نتوانند حق و باطل را تشخیص دهند زمانه ی ظهور حقیقت باطن افراد مومنِ انقلابی و حقیقی است.

برای شکل گیری بصیرت امیرالمومنین یک راهبرد کلان به دوستداران و کسانی که نگران ارزش های انقلاب هستند معرفی می کنند که عبارت است از بررسی کردن تاریخ به خصوص برهه هایی از زمان گذشته که حداکثر شباهت را با زمانه شما دارد.

بهترین راهبرد پیشبردی امیرالمومنین قبل از اینکه به آستانه ی فتنه ها برسید این است که تاریخی مشابه امروز و فردا را در مشت داشته باشید که وقتی حوادث، شواهد فتنه ها را نمایان کرد، سریعاً با گذشته ای که در جلوی چشم است تطبیق دهید.

امور تاریخ می توانند مشابه تکرار شوند. اگر امور گذشته را به خوبی شناخته باشی می توانی برای امروز و آینده در حوادث مشابه گذشته عبرت بگیری. یعنی از آنچه که دیگران در آن گیر کردند عبور کنی، این یک قانون طلایی است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

خصوصیات امیرالمونین علیه السلام از منظر رهبری

خصوصیات امیرالمونین علیه السلام از منظر رهبری یک دسته از خصوصیّات امیرالمؤمنین، خصوصیّات معنوی و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *